Čokoládový dort s ovocem

24.02.2018


Suroviny:

Korpus:

6 vajec

6 lžic krystalového cukru

4 lžíce polohrubé mouky

2 lžíce čokoládového pudinku

Krém:

250g másla

200 g moučkového cukru

1/2 l mléka

Čokoládový pudink

Čokoládová poleva:

100g hořké čokolády

50g másla

1 lžíce moučkového cukru

Cukrářská modelovací hmota:

200g moučkového cukru

200g sušeného mléka

2 lžíce medu

Postup:

Nejdřív upečeme korpus. Oddělíme žloutky od bílků. Z bílků vyšleháme pevný sníh. Žloutky s cukrem utřeme do pěny. Postupně přidáme mouku, pudinkový prášek a kakao. Nakonec zlehka vmícháme sníh. Naplníme dortovou formu a pečeme v předehřáté troubě. Po upečení necháme korpus vychladnout a teprve potom rozkrojíme.

Na krém uvaříme čokoládový pudink dle návodu a necháme vychladnout. Pudinkem občas zamícháme, aby po vychlazení měl krémovou konzistenci. Když by jsme ho nemíchali, tak hodně ztuhne a dost často se při míchání krém "srazí". Vyšleháme máslo s cukrem a postupně zašleháme pudink. Nakonec přidáme kakao.


Korpus 2x prořízneme a namažeme krémem. Poklademe mandarinkami a ananasem. Ovoce mírně zatlačíme do krému a přiklopíme další namazaný plát. Celý dort potřeme krémem a dáme vychladit.

 Ve vodní lázni rozehřejeme čokoládu, máslo, kakao a cukr. Vychlazený dort polejeme čokoládovou polevou a nakonec ozdobíme. Poleva musí být skoro studená, ale tekutá

Smícháme moučkový cukr se sušeným mlékem a potom přidáme med. Vypracujeme vláčnou hmotu. Podle potřeby přidáme trochu vody (spíš jen namočit ruce).Barvíme jedlými barvami a tvoříme potřebné tvary. Figurky si raději připravíme den předem.