Kvetoucí ovocné stromy

25.04.2018

Kvetoucí ovocné stromy

Vždycky žasnu, když si někdo koupí dům se zahradou a začne ji přetvářet. Většinou první padnou za oběť ovocné stromy. Jsou velké, mají nedokonalé ovoce, na podzim z nich padá listí, takže pryč s nimi. Potom nastoupí herbicidy, nejlépe totální a základ je hotový. Teď už jen natáhnout textilii, vysázet jehličnany, oživit sem tam nějakým kvetoucím keříkem nebo trvalkou a hlavně nezapomenout vysypat kamínky a mulčovací kůrou. Trávník to je samostatná kapitola. Hlavně aby v něm nerostlo něco co nemá. K novým domům to patří. Jsou to krásné zahrady a dotváří celek. Líto je mi těch starých venkovských zahrad, které padnou za oběť "modernizaci". Tak jsem nafotila pár obrázků z mých kvetoucích ovocných stromů. Krásou a hlavně počtem květů předčí spoustu okrasných stromů a keřů. Pokud jste ve fázi rekonstrukce a zahrada teprve přijde na řadu, přimlouvám se za typ venkovské zahrady.

Venkovské a přírodní zahrady jsou krásné. Jsou to zahrady plné života, harmonie a pohody. Zahrady užitkové i okrasné. Je to místo kde máme pocit sounáležitosti s přírodou, místo které nás obohatí a dotváří. Při správně založené zahradě není potřeba žádná chemie při následné péči o zahradu. Zahrada s vyváženým biotopem si poradí se spoustou věcí sama.

Zahrady našich babiček byly plné pestrých květů od jara do zimy, rostlo tam spousta bylin, zeleniny a ovocných stromů. A to vše fungovalo bez neustálého sekání a  chemického ošetřování. Než pokácíte staré stromy, podívejte se ještě znovu na jejich krásu a zkuste je začlenit do nové zahrady. Přikládám fotky mých kvetoucích stromů.

Květy kdouloně jsou velice dekorativní. Krásně voní a v průměru mají kolem 5 cm. Plody jsou asi nejvoňavější ze všech druhů ovoce co u nás roste. Dá se pěstovat jako strom nebo i keř.

                                                                             Hrušeň

                                                                          Broskvoň

                                                                              Višeň

                                                                             Jabloň

                                                                           Švestka

                                                                            Třešeň